Darmowe konta bankowe

Darmowe konto bankowe – rodzaje

W zasadzie jeśli chodzi o warianty darmowych kont bankowych, do dyspozycji mamy:

1. Rachunki rozliczeniowe-ten rodzaj konta służy do otrzymywania należności, regulowania zobowiązań.

2. Rachunek oszczędnościowy-zazwyczaj forma konta podpięta pod standardowy ROR. Służy głównie do odkładania pieniędzy przez jego posiadacza. Od standardowego rachunku różni się głównie tabelą opłat. Przelewy z takiego konta mogą kosztować od pięciu do dziesięciu złotych. Konto oszczędnościowe posiada kapitalizację roczną, wynoszącą obecnie od trzech procent w górę. Zazwyczaj zakładane w celu nabycia umiejętności oszczędzania pieniędzy przez posiadaczy konta, aniżeli oszczędzania, ponieważ postępująca inflacja sprawia, że właściwie pieniądze są zamrożone a ich kwota znacząco się nie zwiększa. Bardzo przydatna forma wyrabiania nowych nawyków.

3. Rachunki powiernicze-zazwyczaj rodzaj konto służący do gromadzenia środków pieniężnych powierzonych właścicielowi rachunku na podstawie konkretnej, ekstraordynarnej umowy przez osobę trzecią.

Umowa dotycząca rachunku bankowego zawierana jest w formie piśmiennej. Zazwyczaj odbywa się to w najbliższej filii banku. Jednakże, jest grupa osób, które na przykład mieszkają na wsi lub z daleka od miast, w których zlokalizowane są instytucje finansowe. W takim przypadku istnieje możliwość zawarcia umowy podczas przybycia kuriera do miejsca naszego zamieszkania.

W przypadku osób dorosłych, podpisanie umowy przebiega całkowicie sprawnie. Jednakże, gdy mamy do czynienia z osobą niepełnoletnią, która zakłada taki rodzaj konta, musi się to odbywać zgodnie z przepisami prawnymi. W takim wypadku podpisanie takiej umowy odbywa się przy udziale rodziców lub opiekunów prawnych. Dotyczy to jedynie dwóch rodzajów kont:konta dla dzieci i dla młodzieży. Konto dla dzieci to oferta skierowana dla osób poniżej trzynastego roku życia. Konto dla młodzieży obejmuje osoby od trzynastego do osiemnastego roku życia. W takim przypadku, w zależności od wyboru rodziców, osoba niepełnoletnia może korzystać ze swojego konta tylko na wyłączność. Zarządzanie takim kontem może odbywać się także na drodze subkonta podpiętego do konta rodziców. Oznacza to, że opiekuni prawni mają pełen wgląd do finansów i wszelkich operacji związanych z zarządzeniem kontem przez osobę, która nie ukończyła osiemnastego roku życia.

Co warto jeszcze wiedzieć o ROR-rze? Ważne rzeczy dotyczące internetowego rachunku bankowego:

1.Bank zobowiązany jest do wszystkich czynności poleconych przez posiadacza konta rachunku automatycznie. Jeśli zdarzy się sytuacje, w której instytucja finansowa nie zrealizuje poleconego przez posiadacza rachunku operacji, odpowiada za wszystkie szkody związane z niewypełnieniem czynności zawartych na umowie.

2. Bank zobowiązany jest do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w kontekście szeroko pojętych operacji związanych z zarządzaniem rachunkiem bankowym jego posiadaczowi.

3. Instytucja finansowa zobowiązana jest do zachowania tajemnicy bankowej. Jest to zastrzeżenie wszystkich informacji związanych z czynnościami przeprowadzanymi na wybranym IBAN-ie. Przykładowo:posiadając numer konta pewnej osoby i próbując zdobyć w banku informacji na temat właścicielka tego rachunku, nie uzyskamy żadnych danych, ze względu na dochowanie tajemnicy bankowej.

4. Jeśli w ciągu dwóch lat nie dokonano na koncie bankowym żadnych obrotów, a stan salda nie przekracza kwoty minimalnej, to umowa podlega rozwiązaniu na podstawie umowy zawartej podczas zakładania rachunku standardowego przez jego posiadacza. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, jednakże bank nie może pozwolić sobie na obsługę i dbanie o rodzaj rachunku, który nie przynosi mu absolutnie żadnych zysków ze względu na brak operacji finansowych.

Darmowe konto osobiste

Z racji globalizacji społeczeństwa i postępującej gospodarki wolnorynkowej zakładanie kont w bankach i podpisywanie umów z dużymi korporacjami stało się całkowicie darmowe. Konkurencja prześciga się w swoich coraz to doskonalszych ofertach, próbując zdobyć klientów. Marże są coraz bardziej atrakcyjne dla osób prywatnych jak i firm. Oferty niegdyś wyjątkowe stały się teraz najzwyklejszą, przeciętną normą.

Darmowe konto internetowe

W raz z postępem technologicznym zaczęły powstawać konta internetowe, które bardzo ułatwiają sprawę posiadaczom kont. Prowadzenie rachunku przez internet jest bardzo proste i pozwala zaoszczędzić dużo czasu, aniżeli każdą usługę prowadzić poprzez zlokalizowaną nieopodal bankową filię. Obecnie najwięcej posiadaczy ROR-ów korzysta z tego rodzaju zarządzania swoimi środkami pieniężnymi. Możemy zrealizować tutaj praktycznie każdą czynność związaną z szeroko pojętymi usługami związanymi z rachunkiem. Przelewy na inne konto, ustalanie limitów dziennych, miesięcznych, sprawdzanie swojego stanu konta bankowego i wgląd do wszystkich operacji salda.

Ponadto, banki ze względu na coraz to lepsze oferty branżowej konkurencji zaczęły urozmaicać swoje aplikacje mobilne i strony internetowe związane z zarządzaniem kont osób prywatnych. Oprócz standardowych operacji w koneksji z rachunkiem standardowym, zaczęto wprowadzać wszelkiego rodzaju usługi łączące bardzo szeroką branżę finansową. Z tego powodu w aplikacjach mobilnych i na stronach internetowych banków możemy śledzić obecny kurs walut, zdobywać informacji na temat spółek na giełdzie ,a także wchodzić w kontakt z maklerami. Patrząc na to obiektywnie, zastosowanie tego rodzaju rozwiązania było bardzo trafnym i skutecznym pomysłem. Dlaczego? A to z tego względu, że obecnie oferty banków nieznacznie różnią się ze sobą, ponieważ obecnie nie da się bardziej ciąć kosztów, tak, aby przyciągnąć do siebie potencjalnego klienta. Główną rolę grają tutaj najdrobniejsze szczegóły i detale. Z taką pomocą ogromne korporacje związane z branżą finansową są gotów wcielać rewolucyjne pomysły w życie. Świetnym porównaniem do tego procederu będzie tutaj największa scena kulturystyczna Mr Olympia. Niech potencjalny klient będzie sędzią, a prezentujący swoje mięśnie kulturyści ofertami banków. Kulturyści są do siebie bardzo, bardzo podobni, ponieważ osiągnęli maksimum na jakie pozwoliła im genetyka i cała włożona praca. Sędziowie mają duży problem z wyłonieniem zwycięzcy, ale zauważają, że jeden ma bardziej potężne łydki od drugiego. Takim tropem wybierają kulturystę z większymi nogami. Taką samą rolę grają banki, których zmaksymalizowane, atrakcyjne oferty nie mogą zostać obniżone już o żaden grosz ze względu na brak przychodu. W tym momencie główną rolę zaczynają grać szczegóły takie jak konta maklerskie, oferty i detale przyciągające swoich klientów.

Darmowe konto bankowe przez internet nie jest koniecznością

Oczywiście, ludzie są różni i pewna część woli pozostać przy starej metodzie zarządzania swoimi środkami. Powodów jest wiele, najczęściej są to ludzie starsi, którzy nie za bardzo rozumieją zjawiska i fenomenu internetu oraz związanych z tym ułatwień i oszczędności czasu. W takim wypadku muszą udać się do najbliżej zlokalizowanej filii banku i za pomocą pośrednika bankowego realizować szeroko pojęte operacje związane z rachunkiem standardowym. Jednakże, konto bankowe internetowe jest nadal najwygodniejszą możliwością obsługiwania swoich środków pieniężnych.

 

Darmowe konto bankowe ranking

Ze względu na dużą ilość konkurencyjnych banków w branży finansowej, ciężko jest ocenić który z nich wypada najlepiej na tle pozostałych. Jednakże na niezależnych stronach internetowych często tworzone są rankingi, które podsumowują najlepsze obecne oferty kierowane do osób prywatnych. Warto jednak przejrzeć kilka takich rankingów, ponieważ często w wątpliwość popada niezależność danej strony internetowej. Darmowe konto internetowe bankowe powinno jednak być absolutnie darmowe i mieć niskie marże związane z wszelkiego rodzaju przelewami (nie wliczając tutaj konta oszczędnościowego, ponieważ jest to inny rodzaj rachunku bankowego).

Najlepsze darmowe konto internetowe powinno posiadać niską sumę opłat za wszystkie operacje jakie będziemy mieli zamiar na nim przeprowadzać. Później rolę grają już tylko i wyłącznie szczegóły. Osoba zainteresowana szeroko pojętymi usługami maklerskimi, wybierze bank, którego aplikacja mobilna umożliwia ciągłą kontrolę udziałów i wykresów związanych ze spółkami na giełdzie. Inna persona, która zechce zaoszczędzić trochę pieniędzy i nauczyć skutecznie nawyku oszczędzania wybierze ofertę, która gwarantuje najwyższą roczną kapitalizację środków na tego rodzaju koncie. Jest to bardzo indywidualna kwestia , ponieważ należy kierować się tutaj odrębnymi faktami, które dla każdego, pojedynczego człowieka stanowią inną wartość. W przypadku zainteresowania tylko i wyłącznie operacjami związanymi z zarządzaniem kontem bankowym, warto jest poszukać obecnych taryf i opłat najpopularniejszych banków.

Konto osobiste darmowe

Podsumowując, konto internetowe darmowe jest teraz ABSOLUTNĄ normą wśród ofert bankowych. Założenie takiego konta nigdy nie powinno wiązać się z takimi opłatami. Oprocentowanie jakie bank pobiera za zarządzanie naszym kontem jest bardzo niskie i w praktyce zupełnie niezauważalne. Najlepsze darmowe konto bankowe powinno być wybierane według naszych najśmielszych oczekiwań i indywidualnych wymagań. Jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ poświęcając jakąś ilość czasu na przeglądanie ofert skierowanych do osób prywatnych jesteśmy stanie wyłonić najlepszego kandydata pośród banków w zależności od naszych preferencji.